Výrobca: Leica

Vyhľadávač vedení Leica DD120 + generátor 1W + kliešte + taška + zastrčka

DetektoryHladačky inžinierských sieti

2243.77 € s DPH
1869.81 € bez DPH

Dostupnosť: do 4-5 dní

Odborné poradenstvo

Rýchla a spoľahlivá doprava

29 rokov na trhu

Kamenná predajňa

Popis:

Leica DD120 je vyhľadávač káblov a podzemných vedení s najjednoduchším používaním. Automatické zameranie objektov, Hĺbka detekcie: 3m, 3 módy vyhľadávania, Presnosť určenia hĺbky: 10%, Odolnosť: IP54

Leica DD120 je najnovší vyhľadávač vedení, ktorý výrazne zjednodušuje vyhľadávanie a detekciu podzemných inžinierskych sietí, elektrických káblov ale aj plynových či vodovodných potrubi. Je to ideálny vyhladávač inžinierskych sietí pre všetkých stavebných profesionálov, ktorí potrebujú poznať reálny stav miesta rozkopávky aby sa vyhli neželaným a drahým nehodám pri výkopoch. Funckia automatického zamerania objektov (Automatic pinpointing) výrazne zefektívňuje proces vyhšadávania podzemných vedení, zásadne znižuje riziko poškodenia rozvodov vody, plynu či elektických káblov čo v konečnom dôsledku zvyšuje bezpečnosť práce na stavbe.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI VYHĽADÁVAČA VEDENÍ LEICA DD120

Automatické zameranie podzemných vedení
Power, Radio a Auto mód
Hĺbka detekcie až do 3m
Good-to-Go™  kontrola funkčnosti po zapnutí vyhľadávača
Odolnosť IP54

Vyhľadávače vedení Leica DD120 sú vybavené pokročilými automatickými prvkami ovládania, vďaka ktorým sú veľmi jednoducho ovládateľné a na prácu s nimi nie sú potrebné skúsenosti s detekciou podzemných vedení a potrebné nie sú ani školenia obsluhy. Vyhľadávanie káblov a potrubí s Leica DD120 je veľmi intiutívne a rýchle.

Vďaka automatickému určovaniu polohy objektov nie je potrebné manuálne nastavovať frekvenciu na vyhľadávači vedení, čím je zaistená optimálna frekvencia pre to konkrétne prostredie, v ktorom práve hľadávate podzemné vedenia inžinierskych sieti. Vďaka tomuto unikátnemu riešeniu dokážete výrazne znížiť chybu ľudského faktoru a zefektívniť tak celý proces vyhľadávania káblov a potrubí. 

Obsah balenia
Leica DD120 (872938)
Batérie
Manuál                                                                                                                                                                        Generator signálu 1W          

Generátor signálu  je určený pre vyhľadávanie inžinierskych sietí, ktoré samy o sebe neemitujú žiadny lokátorom (hladačkou) zachytiteľný signál.. Výkon 1W a vysiela dve frekvencie 8 kHz alebo 33 kHz.

V súčinnosti s hladačkou  dovoľuje trasovanie skrytých vedení na dlhšie vzdialenosti. Detektor vedení  a výkonný generátor signálu spolu vytvárajú spoľahlivú zostavu pre rýchle a presné vyhľadávanie a trasovanie inžinierskych sietí.

Prepojenie medzi generátorom a vodičom možno dosiahnuť predovšetkým priamym napojením generátora na vedenie pomocou vodiča (odporúčané) alebo je možné využiť nepriameho (tzv. Indukčného) pripojenie pri ktorom generátor vysiela taký signál, ktorý v skrytom vedení indukuje elektromagnetické vlnenie bez nutnosti sa na vodič či potrubia priamo pripojiť. Doba prevádzky generátora na plne nabité batérie je 20 hodín.

 

Generátor signálu obsahuje: 

generátor signálu 
sadu káblov pre pripojenie k vedeniu
uzemňovací kolík
návody na obsluhu

Signálne kliešte alebo ak chcete indukčné kliešte sú určené pre súčinnosť s generátorom signálov. V miestach, v ktorých nie je možné pripojiť kábel so svorkou kábel priamo alebo z dôvodu nebezpečenstva úrazu elektrickým prúdom, sa kábel pripojí konektrorom priamo do generátora a kruhové signálne kliešte na druhom konci kábla so svojimi čeľusťami upevnia na plášť valcového tvaru obopínajúci vedenie - kovové potrubia, izolovaný elektrický kábel a pod. Čeľuste indukčných klieští musia byť obopnuté okolo vedenia.

Signálne indukčné kliešte (anglicky signal clamp) majú kábel o dĺžke 2m a ich hmotnosť je 0,5 kg. Maximálny priemer vedenia (alebo potrubia), na ktorej je ešte možné kliešte svojimi čeľusťami umiestniť, je 100mm.

Ochranná taška je vyrobená z odolného nepremokavého materiálu a má dve pevné uši a navyše aj popruh cez rameno.

Taška má štyri prepážky, ktoré sa dajú vybrať. Do tašky sa vlezie nielen hľadačka, ale aj generátor signálov a dokonca je tu miesto pre signálne kliešte a aj pre signálne zástrčku.

Signálna zástrčka má na konci kábla štandardný tvar zástrčky a jej prostredníctvom možno preto prepojiť generátor signálu a elektrické rozvody v budovách. Zástrčka sa vkladá do štandardnej sieťovej zásuvky. Po zapojení generátora do sústavy a výberu rovnakých frekvencií  generátora a hľadačky (8 alebo 33 kHz), možno vyhľadávať elektroinštalácie.