Zoznam článkov ->

SERVIS a Kalibrácia

SERVISNÉ A KALIBRAČNÉ STREDISKO

Ako často kalibrovať

Aby ste splnili všetky príslušné normy a predpisy, nechajte svoj prístroj skontrolovať, nastaviť a skalibrovať aspoň 1x ročne. Váš nivelačný prístroj je citlivé zariadenie a musíte s ním nielen šetrne zaobchádzať, ale aj každoročne, pravidelne kontrolovať. Len vďaka šetrnému zaobchádzaniu s prístrojom a pravidelnou kalibráciou docielite presnosť a použiteľnosť Vášho lasera.

Servis a opravy optických nivelačných prístrojov

Naše servisné stredisko zabezpečuje všetky opravy optických nivelačných prístrojov. Sme schopní váš nivelačný prístroj skontrolovať, určiť náklady na opravu a konzultovať s vami, či sú náklady na opravu nivelačného prístroja pre vás prijateľné. Po oprave nivelačného prístroja vykonáme nastavenie, aby váš prístroj zodpovedal parametrom udávaným výrobcom. Na požiadanie sme schopní nastaviť kalibračný list, ktorý je dôležitý v rámci vašej certifikácie ISO.

Zdá sa vám, že vo vnútri nivelačného prístroja počujete nezdravý zvuk? Tento zvuk môže pripomínať uvoľnenú súčiastku, je to  v poriadku, ide pohyb kompenzátora. Práve opravy kompenzátora patria k tým najdrahším a väčšinou nie je ich oprava rentabilná vzhľadom k cene celého nového prístroja. Kompenzátor nivelačného prístroja je uchytený na tenkých kovových vláknach, natiahnutie alebo pretrhnutie (väčšinou pri páde prístroja) spôsobí jeho poruchu.

Servis a kalibrácia laserových nivelačných prístrojov

Stavebné rotačné lasery sme schopní nielen opravovať, ale sme schopní aj rotačné lasery presne nastaviť a vystaviť kalibračný list, ktorý je dôležitý v prípade nutnosti dokladať kalibračné protokoly v rámci ISO certifikátov. Proces kalibrácie prístrojov obvykle trvá jeden deň. vykonávame opravy podľa postupov opráv jednotlivých výrobcov a pri kalibráciách sú dodržiavané všetky platné normy a štandardy.

Kalibračné stredisko spoločnosti Geoteam s.r.o. je vybavené profesionálnym kolimátorom, ktorý je pravidelne kontrolovaný a testovaný.

Ponúkame opravy a servis optických nivelačných prístrojov všetkých značiek.

Napr. Sokkia, Topcon, Hilti, Bosch, Stabila, Carl Zeiss, Dahlta, South, Leica, Dewalt, GeoFennel, Nikon, Nivcomp Pentax, Geomax, Theis Wolzhausen, GP, PNAL, Nedo, Nestle, GAL, Skil, ale aj iných historických prístrojov.

Nadštandardný prístup k zákazníkom

Vy nič nemusíte posielať. My si pre tovar pošleme dopravu, ktorú zaistíme. Stačí zabaliť stroj, vyplniť kontaktný formulár, kde uvediete adresu a telefón. Alebo nám zavolajte a všetko potrebné dohodneme cez telefón. 

 

Kontrola prístrojov aj na počkanie (potrebné si telefonicky dohodnúť vopred)

 

Nechcete sa rozlúčiť so starým rozbitým prístrojom? Prineste ho k nám na servis!