Zoznam článkov -> Novinky

Predstavujeme náš špecifický produkt – Vyhliadkový ďalekohľad

Vyhliadkové ďalekohľady, ktoré ponúkame umožňujú vďaka monokulárnemu prevedeniu a kvalitnej optike pozorovanie krásnej prírody a vzdialeného okolia a umiestňujeme ich podľa požiadaviek zákazníkov na vyhliadkové veže, rozhľadne a miesta, ktorým vďaka tomu ešte zvyšujeme ich atraktivitu.

Ďalekohľady v ponuke sa vyznačujú dusíkovou výplňou proti zahmlievaniu optiky z vnútra ďalekohľadu a vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Majú pevné hliníkové telo z nerezovej ocele a vysoko kvalitným náterom. Ich dokonalé rukoväte umožňujú pohodlnú manipuláciu s ďalekohľadom a jeho prevádzková teplota je od -30 °C do + 70 °C.


Vyhliadkové ďalekohľady v našej ponuke sú:

  • Bez mincovníka,
  • S mincovníkom (funguje pre používateľa, až po vložení konkrétnej mince).

Ďalšie rozdelenie súvisí s priemerom objektívu. Ponúkame ďalekohľady s priemerom:

  • 80 mm,
  • 100 mm.

Posledným rozlišovacím kritériom je zväčšenie, ktoré ďalekohľad ponúka:

  • 25x,
  • 35x,
  • 50x.

To znamená, že Vyhliadkový ďalekohľad 25x80, predstavuje prístroj bez mincovníka, so zväčšením 25-násobným a priemerom objektívu 80 mm. Vyhliadkový ďalekohľad na mince 35x100, predstavuje prístroj s mincovníkom so zväčšením 35-násobným a priemerom objektívu 100 mm.


Celú našu ponuku nájdete na tomto mieste Vyhliadkové ďalekohľady.

Ďalekohľad sa skladá zo stojanu s optickým prístrojom a podstavca s tyčou, ktorá sa upevňuje na upravený rovný povrch. Montáž ďalekohľadu je jednoduchá. Pre upevnenie podstavca sa používajú skrutky veľkosti 14 mm alebo závitové tyče, ktoré sa navrtávajú do betónu, dlažby, drevenenej podlahy rozhľadne a pod. Po upevnení podstavca sa nasadí vrchná časť ďalekohľadu na podstavcovu tyč.

Pri ďalekohľade na mince sa dodáva ďalekohľad aj s mincovníkom, batériou a nabíjačkou. Mincovník má zámok, aby sa dovnútra nedostala nepovolaná osoba. Časovač (aký čas bude ďalekohľad fungovať po vložení mince) je možné nastaviť v časovom rozpätí 1 až 4 minút.

Naše vyhliadkové ďalekohľady sú umiestené na rôznych miestach, ako príklad uvádzame: