Zoznam článkov -> Novinky

Pracovné svietidlá od spoločnosti Mareld

Predstavujeme nový produkt ponúkaný na našich stránkach. Ide o pracovné svietidlá od švédskej spoločnosti Mareld. Ide o profesionálne svietidlá určené nielen pre profesionálov v stavebníctve, ale aj všetkých, ktorí si aj v domácom prostredí potrebujú realizovať stavebné práce s využitím výkonného svetelného zdroja. Svietidlá totiž ponúkajú špičkové osvetlenie pre všetky potreby na stavenisku. Tieto výrobky majú tri spoločné rysy:  vysokú kvalitu, inteligentnú technológiu a elegantný dizajn.

Najdôležitejšie parametre pre ponúkané svetlá sú:

  • Jas, svetelný tok – lumen (lm). Hodnota, ktorá popisuje koľko svetla vyžaruje svetelný zdroj do všetkých smerov. Lampy od spoločnosti Mareld dosahujú hodnoty od 1 000 po 45 000 lumenov, podľa typu. 
  • Teplota farby – predstavuje spôsob, ako oko vníma biele svetlo. Meria sa v kelvinoch (K). Ak je teplota farby vyššia ako 5 000 K, svetlo sa vníma ako studené. Ak sa pohybuje medzi 2700 až 3000 K svetlo sa vníma ako teplé. 
  • Svetelný výkon – uvádza sa vo watoch (W), Je meradlom účinnosti a udáva, ako efektívne výrobok premieňa elektrickú energiu na svetlo. Svetelný výkon sa meria v lumenoch na watt (lm/W). Vysoký svetelný tok na watt má za následok nízku spotrebu elektrickej energie, čo sa prejaví v dlhšej dobe prevádzky batérie.
  • Stupeň krytia IP – ochrana pred vniknutím vody a prachu. Popisuje stupeň ochrany skríň a krytov prístrojov. Kód IP 65 znamená – číslo 6 (6/6 - prachotesný), stupeň ochrany proti pevným predmetom a číslo 5 (5/8 – chránený proti prúdu vody) stupeň ochrany proti kvapalinám. Inými slovami IP 65 zvládne drsné vonkajšie prostredie a aj severské klimatické podmienky.


V našej ponuke sú nasledovné pracovné svietidlá:

  • Mareld Vapor20000 APP tri sklopné svetelné panely, ktoré vyžarujú extrémne silné svetlo až do 20 000 lumenov. Dodávaná so statívom statív Mareld Beam 1,8 m.
  • MareldStarburst 16000 APP - skladá zo šiestich samostatných svetelných zdrojov, ktoré je možné nastaviť do rôznych polôh. Napríklad môžete nastaviť tri zvisle a tri pod uhlom, aby bola súčasne osvetlená podlaha aj stena. Dodávaná so statívom statív Mareld Beam 2,3 m.
  • MareldAltair 5000 - špeciálne navrhnutá pre možnosti zisťovania nerovnosti stien, stropov a podláh. Vyžaruje jas 5000 lumenov s malým rozptylom.
  • Mareld Shiny5000 RE APP - s výnimočne jasným svetlom. Lampa je vybavená svorkou v spodnej časti, ktorá umožňuje používateľovi pripevniť ju na dosku stola, potrubie, plošinu a pod. Dodávaná s batohom.
  • Mareld Bany 4000 RE APP - odolná voči nárazom a ľahko sa prenáša. Svietidlo je možné napájať z batérií určených pre elektrické náradie (Dewalt, Bosch, Makita, Metabo). Na tento účel je možné použiť adaptér pripevnený k svietidlu.

K svietidlám sú ponúkane aj dva typy prenosných batériových staníc: