Výrobca: FLIR

Termokamera FLIR E6xt

Meradlá fyzikálnych veličínTermokamery

2560.80 € s DPH
2134 € bez DPH

Dostupnosť: do 4-5 dní

Odborné poradenstvo

Rýchla a spoľahlivá doprava

33 rokov na trhu

Kamenná predajňa

Popis:

Termokamera FLIR E6xt je profesionálny a zároveň cenovo dostupný nástroj pre tepelnú kontrolu. Nový rad termokamier Ex-xt, ktorý FLIR vydal na jar 2019, vyniká predovšetkým vďaka jednoduchej a časovo nenáročnej manipulácii. Preto nachádzajú termokamery uplatnenie pri riešení širokej škály problémov – od hľadania zdrojov únikov tepla a tepelných mostov až po riešenie prehrievania elektrických a mechanických zariadení.

Plne automatická kamera s intuitívnym rozhraním a s fixným fokusom ponúka rozlíšenie 43 200 pixelov (240 x 180), presnosť ± 2 % a citlivosť 60 mK. Za dostupnú cenu tak máme profesionálnu kvalitu obrazu bez výrazného šumu.

Rovnako ako model E8xt disponuje schopnosťou merania teploty v rozmedzí –20 °C až +550 °C. Kamera meria teplotu v stredovom bode alebo môže automaticky vyhľadávať bod s maximálnou a minimálnou teplotou v danej meracej oblasti. Na rozdiel od E4 a E5 možno túto infrakameru použiť aj pri priebežnej kontrole fotovoltaických elektrární vďaka manuálnemu nastaveniu rozsahu teplotnej stupnice.

Okrem digitálnej fotografie a termogramu (t.j. termovízna snímka) môže zaznamenávať i fotografie s kombináciou oboch spektier. Priamo do termogramu sú tak pridané krivky a detaily z viditeľného spektra, objekty sú potom zreteľnejšie, možno rozpoznať aj objekty s rovnakou teplotou, pričom kontrast a kvalita termogramu nie je ovplyvnená (ako tomu býva pri bežnom termálnom prelínaní). Táto inovatívna technológia, tzv. MSX režim (Multi Spectral Dynamic Imaging) je značkou FLIR priamo patentovaná.

Súčasťou infrakamery je aj displej s veľkosťou 3“. Vďaka nemu možno zobrazovať snímané prostredie v reálnom čase alebo prechádzať galériu už urobených snímok. Pre vizualizáciu teplôt možno použiť tri rôzne farebné schémy – čiernobielu, kovovú a dúhovú, prípadne možno použiť izotermické režimy, kedy sú vysokokontrastnou farbou zvýraznené objekty s teplotou vyššou alebo nižšou než stanovená medza. Vďaka tomu ľahko a rýchlo detegujete problematické časti budov či zariadení.

Všetky dáta sú priebežne ukladané do pamäti a neskôr ich možno previesť z IR kamery do PC pomocou USB. Pre analýzu výsledkov merania je bezplatne možné využiť softvér FLIR Tools, IR kamera je kompatibilná aj s verziou FLIR Tools+.

Rozlíšenie senzora 240 x 180 px

Teplotný rozsah -20°C až +550°C

Teplotná citlivosť < 60 mK

Zorné pole 45° x 34°

Fotoaparát Ano

Wi-Fi Ano

Izotermy Ano

MSX Ano

Obrazové módy Termogram, Reálný snímek, MSX, Teplotní prolnutí, Galerie

Meracie funkcie 1 bod / Max, Min

Obraz v obraze Ano

Blending Ano

Vnútorná pamäť Ano, minimálně 500 snímků

Doba provozu 4 hod hod

Pádová odolnosť 2 m

Hmotnosť zariadenia 575 g

Rozmery 244 x 95 x 140 mm mm